понеділок, 11 січня 2016 р.

Математика, 1 класс


  Тема: Позначення чисел другого десятка цифрами.  Побудова 
 відрізків заданої  довжини
 
Мета: вчити читати числа другого десятка; розвивати вміння розв'язувати приклади
 і задачі вивчених видів, вимірювати довжину відрізка за допомогою лінійки;
 розвивати мовлення, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість. 
 Слайд 1
                                                     ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент   Слайд 2
II. Повторення вивченого матеріалу
1.     Усний рахунок.   Слайди 4,5                                                                
 2. Гра «Впізнай число»
— Яке число складається з: 1 десятка 2 одиниць; 1 десятка 4 одиниць; 1 десятка
 6 одиниць; 1 десятка 9 одиниць; з 2 десятків?
 3. Розв'язування задач
 • Мама купила 1 десяток яблук і ще 5. Скільки всього яблук купила мама?
 • На столі лежить 1 десяток зошитів у клітинку, а в лінію — на 2 зошиті менше.
 Скільки зошитів у лінію лежить на столі?
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1.     Робота з лічильним матеріалом.  Слайд 6               
— Візьмемо 10 паличок і зв’яжемо їх у пучок.
— Скільки паличок у пучку? (10, або 1 десяток)
— Запишемо це число за допомогою цифр.
— Якими цифрами запишемо число 10? (Число 10 ми записали цифрою 1, а так як одиниць немає, то на їх місці пишемо 0.)
— До 10 паличок додамо 1 паличку.   Слайди 7, 8, 9
— Скільки стало паличок? (11, або 1 десяток і 1 одиниця)
— Число 11 записуємо цифрами 1 і 1, де 1 — це десяток і 1 — це одиниця.
— До 10 паличок додамо 3 палички.
— Скільки стало паличок? (13, або 1 десяток і 3 одиниці)
— Число 13 записуємо цифрами 1 і 3, де 1 — це десяток і 3 — це одиниця.
— Візьмемо 2 пучки по 10 паличок.
— Скільки всього паличок? (20, або 2 десятки)
— Число 20 записуємо цифрами 2 і 0, де 2 — це десятки, а одиниць немає, тома їх місці ставимо 0.
 2.  Визначення кількості десятків і одиниць у числах 11, 15, 17; 20.  Слайди 10 - 13.
Математичний  диктант
   - Записати  числа, що утворилися.  Робота зі слайдами 16 - 20
Звернути увагу учнів на те, що одиниці написані на першому місці, якщо рахувати справа наліво.
 3 Читання чисел від 1 до 20
— Порівняйте записи першого і другого рядка.
— Які числа записані в першому рядку? (Одноцифрові)
— Які числа записані в другому рядку? (Двоцифрові)
— Чим відрізняються числа першого рядка від чисел другого рядка? (У числі 12 цифра 2 позначає кількість одиниць. Але в числі 12 є ще один десяток. Його позначають цифрою 1, яка записана на другому місці праворуч.)
 ● Фізкульхвилинка
Задивились котики  на вербові котики.
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов їм спочивать.
Відпочине і наш клас.
Всі піднесли руки — раз!
Два! — присіли, руки вниз,
На сусіда подивись.
Раз! — і вгору,
Два! — і вниз.
На сусіда не дивись.
Ще присіли, піднялись,
Головою похитали й працювати знов почали.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
 Робота за підручником с. 90 
Завдання 1:
-         Полічіть, скільки білих квадратиків у першому стовбці.
-         Полічіть, скільки блакитних  квадратиків у першому стовбці.
-         Яке число вийшло?
-         Скільки в цьому числі десятків? Скільки одиниць?
Аналогічно розв’язати наступні стовбці. Числа записати в зошитах.
завдання 2: Вимірювання довжини відрізків.  Слайд  21 (робота в парах) -    Накресліть відрізок завдовжки 10 см.
-         Другий відрізок – на 3см довший від першого.
-         Чому дорівнює довжина другого відрізка? ( 13см )
-         Як дізналися? Чому використовували дію додавання?
-         13 – це 1дм 3см.
-         Накреслимо цей відрізок у зошиті і підпишемо його довжину: 1дм 3см.
Фізхвилинка для пальчиків
Завдання 4: Додавання і віднімання числа частинами.
5 + 4        5 + 2 + 2                                  7 – 4                     7 – 2 – 2
-         Як інакше можна додати і відняти число 4 частинами?
             5 + 3 + 1 = 9                            7 – 3 – 1 = 3
             5 + 1 + 3 = 9                            7 – 1 – 3 = 3
 Завдання 6:  Складання й розв'язування задач за малюнком.   Слайд 22
             Що спільного  в цих задачах?  Чим вони відрізняються?
Завдання 3: Самостійна робота

1 варіант – 1-й рядок
1 варіант – 2-й рядок         Слайд 23 
                Завдання 5
Логічна задача
На дереві сиділо 5 горобців і 3 синиці.  4 птаха полетіло.  Чи був серед них хоча б один горобець?
IV. Підсумок уроку. Рефлексія.
-         Повторення прямої та зворотної лічби в межах 20
-         Оцініть свою роботу сонечком, якщо все зрозуміли на уроці
-         Намалюйте хмаринку, якщо виникли труднощі  Слайд 24

Немає коментарів:

Дописати коментар